אודותינו

אתר ההתמקדות שלנו, הוקם באהבה משותפת להתמקדות ולהזדמנות שעבודה זו מביאה אל תוך חיינו וחיי אחרים. המפגש בינינו התרחש לפני כמה שנים, בקורס מאמנים, במרכז הישראלי להתמקדות. מאז הוסמכנו להיות Focusing Coordinators  ואנו מעבירות ביחד קורסים בסיסיים, interactive Focusing , קורס הסמכה, קורס למטפלים (מסלול הסמכה מלא) עבודה עם טראומה, עבודה עם חלומות,סדנאות והשתלמויות.

 

התמקדות עם ענת ויפעת

 

אנו רואות חשיבות רבה לעבודתנו המשותפת אשר מפרה ומביאה את היותר מתוך האינטראקציה והשונות, ומעבירה באופן בלתי אמצעי את איכויות הקשר כמודל ובאופן שיוצר מרחב בטוח בתוך הקורסים והקבוצות. אנו מקוות להעביר מלב אל לב את האפשרות, את האיכויות, את התקווה לשינוי בכל חלק בחיים שמזמין התפתחות.

יפעת אקשטיין

יפעת אקשטיין

יפעת אקשטיין M.S.W.  , מטפלת ומדריכה מוסמכת בטיפול זוגי ומשפחתי, מורה בכירה ללימודי ההתמקדות (Focusing Coordinator), מוסמכת מטעם המרכז הבינלאומי בניו יורק, מרצה ומנחת סדנאות מקצועיות. מזה עשרים שנה מטפלת במשפחות זוגות ויחידים, מדריכה אנשי מקצוע וצוותים מקצועיים, מרצה בקורסים שונים ומציגה בכנסים בארץ ובחו"ל.

הנושאים המהותיים המלווים אותי במהלך עבודתי עם אנשים, קשורים למערכות יחסים ולגורמים המאפשרים לשינוי להתרחש ולגרום לצמיחה אישית ובין אישית בתוך מרחב זה. במקביל עוסקת בשאלות הקשורות למשמעות, לקיום רחב יותר בחיי היומיום, למרקם המשותף שיש לנו עם אחרים, להיותנו מקושרים, ולתפקידנו בתוך המארג הזה.

הכח המניע העומד מאחורי עבודתי הוא הרצון לחקור, להעמיק ולהרחיב את המודעות לרב ממדיות שלנו, בה אנו חיים, ולשותפות הבלתי ניתנת להפרדה של כולנו במסע השלם.  מודעות (חוויתית) זו יכולה לעורר מחדש בתוכנו את תחושת החיבור והשייכות לעולם זה, ובמיוחד אל מול חווית הבדידות והניכור בה אנו חיים.

האתר מזמין להעמיק את המסע האישי מתוך פרספקטיבה רחבה, הפוגשת ערוצים של גוף נפש מחשבה ורוח. הוא מזמין להפוך את המרחב הטיפולי למרחב בו העבודה יכולה להכיל ערוצים שונים של התערבות על מנת להגיע לתחושת שלם רחבה יותר.

לאורך השנים אני שואבת השראה וראייה מערכתית מעולמות מגוונים, מעולם הטיפול, עולם היהדות, הבודהיזם, הפילוסופיה שמאחורי ההתמקדות (the process model), מהמסורות האינדיאניות העתיקות, ומההבנה שהמסע הפרטי שלי שזור גם הוא בכל זה.

לקריאת מאמר חדש בנושא של עבודה עם מימדים שונים בטיפול: https://www.hitmakdut.org.il/docs/integration_of_Dimension_by_Ifat_Eckstein.pdf

יפעת : 054-4870501

ענת מירון

  ענת מירון

ענת מירון, מאמנת מוסמכת להתמקדות,  focusing coordinator. מוסמכת להכשיר ולהסמיך מאמני התמקדות מטעם המרכז הבילאומי בניו יורק. מאמנת מוסמכת לאיקידו וטאי'צי, גננת בשיטת מונטסורי.
הקמתי ואימנתי את קבוצת איקידו טבעון משנת 1999 וכיום מאמנת בדוג'ו יודפת. 16 שנה ניהלתי גן ילדים, תחילה ביפן ובעשר שנים האחרונות בטבעון. חייתי ביפן כ- 11 שנה, שם פגשתי את אומנויות הלחימה איקידו וטאיצ'י. התאהבתי באופן החקירה, דרך החוויה הגופנית תנועתית, שהעמיק את ההתבוננות על עצמי ועל העולם:  מפגש ושכלול של איכויות הקשבה למה שקורה בתוכי, למה שקורה בחיבור עם בן הזוג איתו אני מתאמנת, ולמה שקורה לבן הזוג במפגש, תוך כוונה ליצור תנועה מתוך שחרור, ללא מאמץ…איכויות שניתן לחוש ולחקור, בתוך החוויה התנועתית של האיקידו והטאיצ'י.
הקשבה כזו מאפשרת לי להתבונן בדפוסים שלי, בפחדים, ולגלות אפשרויות נוספות מלבד הדרך האוטומטית הרגילה בה אני פועלת.

בזמן שהותי ביפן התודעתי אל חינוך בשיטת מונטסורי, אותה למדתי באוניברסיטת "סופיה" בטוקיו, וניהלתי ביחד עם שותפי פיט גאד'ז את Sunshine Montessori school" " במשך 6 שנים. בלימודים ובעבודה עם הילדים, באתי במגע עם אפשרות להקשבה אמפאטית, לא שיפוטית, שנותנת תחושה של מקום וקבלה, שמאפשרת לילד לבטא את עצמו בטבעיות בתוך גבולות תומכים. לאחר חזרתי לארץ הקמתי את גן "מעין" ואת קבוצת איקידו טבעון.

את ההתמקדות הכרתי בשנת 2002 , והתאהבתי ב"ריקוד ההקשבה " הזה מהרגע הראשון. הכול התחבר. איקידו וטאיצ'י, תנועה ומחול, לימודי משחק, שירה, עוצמת הרכות, לימודי חינוך ועבודה עם ילדים, כל מה שתקשורת והקשבה היו בשבילי, הכול קיבל כמו ציר פנימי אחד עם הרבה ניואנסים מהמפגש המרגש עם ההתמקדות. מאז לימודי והכשרתי כמאמנת, ע"י המרכז הבינלאומי בניו יורק, הפכה ההתמקדות להיות חלק מהשפה הפנימית והטבעית שלי שמאפשרת לי חיבור עמוק ונגיש לעצמי ולתחושותיי, באופן משחרר ומרפא. במשך השנים שילבתי את שפת ההתמקדות בגן.
בשנת 2012 סיימתי לימודי האקומי (פסיכותרפיה גופנית מבוססת מיינפולנס) במרכז שילוב. 

כיום אני מלמדת התמקדות ביודפת ובמרכז שילוב בקרית טבעון, מלווה אנשים בעבודה תהליכית בשילוב התמקדות והאקומי ומאמנת אייקידו ביודפת.
שמחה על האפשרות להמשיך ולהעמיק בחקירה בנתיבים שונים, וסקרנית לגלות את השילוב והמפגש בינהם.

ענתי : 052-3982334

עוד על התמקדות

תגיות